Ma 2021. január 23., szombat, Zelma és Rajmund napja van. Holnap Timót napja lesz.
Köszöntjük a Vacratot.info Vácrátót első civil hírportálján! Regisztráljon az oldalra, hogy kommentálhassa a híreinket és iratkozzon fel hírlevelünkre a legfrissebb információkért! Észrevételeiket és a fontosnak tartott információikat várjuk az info@vacratot.info címre. **** Felhívás! Keressük a vácrátóti általános iskolában készült tablóképeket és közös osztályképeket! Az 1955 előtti évfolyamokból 1969,1972,1974, 1978, 1979, 1981-ben iskolát kezdők, valamint az 1983-2013 közötti osztályfotókat. A képeket szekennelve az info@vacratot.info címre várjuk, vagy személyesen leadhatók Vácrátót, Ady Endre utca 68 alatt. Kérjük a képekhez mellékeljék a rajta lévők névsorát.

Híreink

Developed by JoomVision.com
Beszédes múlt, bizonytalan jövő

Beszédes múlt, bizonytalan jövő 

2014. október közepén új polgármestert és képviselőtestületet választott a falu. A választási...

Bővebben...

Emlékezzünk a régiekre

Emlékezzünk a régiekre 

Szerkesztőségünk ötlete alapján 1 évvel ezelőtt a vacratot.info és a helyi Fidesz közösen állított...

Bővebben...

Vigyázó Sándor szobor a Botanikus kertben

Vigyázó Sándor szobor a Botanikus kertben 

Az átadási ünnepséget későbbre tervezik, de elkészült Vigyázó Sándor gróf...

Bővebben...

Mátyás a hazug!

Mátyás a hazug! 

Az, hogy folyamatosan támadnak és megpróbálnak bennünket befeketíteni a falu pénzén lassan már...

Bővebben...

Döbrögi az igazságos

Döbrögi az igazságos 

Kedves olvasók, bizonyára önök is látták a helyi vezetés propagandájának friss számát....

Bővebben...

Ezért!

Ezért! 

Tisztelt Polgármester úr, és képviselőtestülete. Önök a helyi Fidesz elnökének novemberben kifejtették nézetüket, hogy Harrach Péter...

Bővebben...

Húsvét és Föld Napja a Botanikus kertben

Húsvét és Föld Napja a Botanikus kertben 

Körülöttünk élnek, tudunk létükről, mégsem ismerjük őket. – Tekints be a zuzmók különös...

Bővebben...

NYOMOZZ NÖVÉNYEK UTÁN AZ IRODALOMBAN!

NYOMOZZ NÖVÉNYEK UTÁN AZ IRODALOMBAN! 

Az MTA Ökológiai Kutatóközpont Nemzeti Botanikus Kertje az „Athenaeum az interneten” című TÁMOP-3.2.4-09/1/KMR-2010-0025...

Bővebben...

Országgyűlési választások Vácrátóton

Országgyűlési választások Vácrátóton 

Kedves olvasók, bár bizonyára a különböző híradásokból értesültek az 2014. Április...

Bővebben...

Iskolai farsang 2014 

Pénteken tartották meg az iskolai farsangot. Az erről készült videót a cikk további részében...

Bővebben...

Zöld híd teleplátogatás

Zöld híd teleplátogatás 

Tisztelt Vácrátóti Lakosok! Szeretném megosztani Önökkel a február 21.-én a Zöld Híd...

Bővebben...

Pre 1 2 3 4 5 6 Next

Zöld híd teleplátogatás

PDFNyomtatásE-mail

Tisztelt Vácrátóti Lakosok!

Szeretném megosztani Önökkel a február 21.-én a Zöld Híd Kft-nél tett látogatásom tapasztalatait. Sajnos rajtam kívül nem élt a látogatási lehetőséggel senki. A buszt iskolánk első és második osztályos tanulóival töltötték fel.

Kis iskolásaink nagyon színvonalas bemutatót láthattak Veres Eszter segítségével. Meglepő, hogy ilyen fiatalon milyen sokat tudnak diákjaink a környezet védelemről! Mindenkinek merem ajánlani, hogy a következő ingyenes Zöld Híd látogatást vegyék igénybe! Meggyőződésem, hogy egy ilyen látogatás nagy mértékben hozzá járul a környezetünk védelméhez.
Kihasználva a lehetőséget, felkerestem az ügyfélszolgálatot is. Egy pár, szerintem hasznos információt megosztanék Önökkel: A kérelmezett kuka cseréket folyamatosan végzik. Sajnos nem mindig sikerül értesíteni az érintetteket, a megnövekedett igények miatt. Akikhez nem tudnak bejutni, később időpontot egyeztetnek.

A másik dolog amire szeretném felhívni figyelmüket: Aki úgy érzi, hogy kisebb tároló edény is elegendő a felgyülemlett hulladék elszállítására, kérje a cserét az ügyfélszolgálaton. (Ki fogom kérni az önkormányzat véleményét erről, ugyanis a mostani edények az önkormányzat tulajdonát képezik. El lehet-e cserélni ezeket?)
Tudatos hulladékgyűjtéssel és szelektálással elérhetjük, hogy kisebb mennyiségű hulladékot szállíttassunk el.
Érdemes cserét kérni, hiszen éves szinten ez akár 3.640ft megtakarítást is jelenthet. Egy kisebb család napi kenyér költsége egész évben. Remélem, hogy segítettem Önöknek.

Üdvözlettel: Kürti Zsigmond 

Hozzászólások 

 
#1 Margó 2014-02-28 20:29
Köszönjük Zsiga!
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

Oldal tetejére