Ma 2020. november 25., szerda, Katalin napja van. Holnap Virág napja lesz.
Köszöntjük a Vacratot.info Vácrátót első civil hírportálján! Regisztráljon az oldalra, hogy kommentálhassa a híreinket és iratkozzon fel hírlevelünkre a legfrissebb információkért! Észrevételeiket és a fontosnak tartott információikat várjuk az info@vacratot.info címre. **** Felhívás! Keressük a vácrátóti általános iskolában készült tablóképeket és közös osztályképeket! Az 1955 előtti évfolyamokból 1969,1972,1974, 1978, 1979, 1981-ben iskolát kezdők, valamint az 1983-2013 közötti osztályfotókat. A képeket szekennelve az info@vacratot.info címre várjuk, vagy személyesen leadhatók Vácrátót, Ady Endre utca 68 alatt. Kérjük a képekhez mellékeljék a rajta lévők névsorát.

Híreink

Developed by JoomVision.com
Beszédes múlt, bizonytalan jövő

Beszédes múlt, bizonytalan jövő 

2014. október közepén új polgármestert és képviselőtestületet választott a falu. A választási...

Bővebben...

Emlékezzünk a régiekre

Emlékezzünk a régiekre 

Szerkesztőségünk ötlete alapján 1 évvel ezelőtt a vacratot.info és a helyi Fidesz közösen állított...

Bővebben...

Vigyázó Sándor szobor a Botanikus kertben

Vigyázó Sándor szobor a Botanikus kertben 

Az átadási ünnepséget későbbre tervezik, de elkészült Vigyázó Sándor gróf...

Bővebben...

Mátyás a hazug!

Mátyás a hazug! 

Az, hogy folyamatosan támadnak és megpróbálnak bennünket befeketíteni a falu pénzén lassan már...

Bővebben...

Döbrögi az igazságos

Döbrögi az igazságos 

Kedves olvasók, bizonyára önök is látták a helyi vezetés propagandájának friss számát....

Bővebben...

Ezért!

Ezért! 

Tisztelt Polgármester úr, és képviselőtestülete. Önök a helyi Fidesz elnökének novemberben kifejtették nézetüket, hogy Harrach Péter...

Bővebben...

Húsvét és Föld Napja a Botanikus kertben

Húsvét és Föld Napja a Botanikus kertben 

Körülöttünk élnek, tudunk létükről, mégsem ismerjük őket. – Tekints be a zuzmók különös...

Bővebben...

NYOMOZZ NÖVÉNYEK UTÁN AZ IRODALOMBAN!

NYOMOZZ NÖVÉNYEK UTÁN AZ IRODALOMBAN! 

Az MTA Ökológiai Kutatóközpont Nemzeti Botanikus Kertje az „Athenaeum az interneten” című TÁMOP-3.2.4-09/1/KMR-2010-0025...

Bővebben...

Országgyűlési választások Vácrátóton

Országgyűlési választások Vácrátóton 

Kedves olvasók, bár bizonyára a különböző híradásokból értesültek az 2014. Április...

Bővebben...

Iskolai farsang 2014 

Pénteken tartották meg az iskolai farsangot. Az erről készült videót a cikk további részében...

Bővebben...

Zöld híd teleplátogatás

Zöld híd teleplátogatás 

Tisztelt Vácrátóti Lakosok! Szeretném megosztani Önökkel a február 21.-én a Zöld Híd...

Bővebben...

Pre 1 2 3 4 5 6 Next

Nyílt levél Vácrátót képviselő-testületéhez!

PDFNyomtatásE-mail

Tisztelt képviselők!

Önök a választási kampány során azzal büszkélkedtek, s ezt igen fontos érvnek tartották a választók döntésekor, hogy tősgyökeres Vácrátótiak. Itt nőttek fel, itt jártak iskolába, itt élnek folyamatosan. Most itt a lehetőség, hogy a faluhoz tartozásukat tettekkel bizonyítsák.

 

Az önkormányzat komoly összeget nyert közel 80.000.000 Ft-ot a csapadékvíz elvezetésére. Ez egy nagyon komoly feladat, de egyben lehetőség is községünk számára. Most Önökön múlik, hogy a közbeszerzési kiírás során megteremtik-e a lehetőséget a helybéli vállalkozók munkához való juttatásának, ezzel munkalehetőséget teremtve községünkben.
Mint Önök is tudják, hiszen a Polgármester úr a legutóbbi testületi ülésen elmondta, ez az összeghatár lehetőséget biztosít arra, hogy nem nyílt közbeszerzéssel (azaz bárki pályázhatna, aki megfelel a kiírásban támasztott követelményeknek), hanem 3 pályázó meghívásával úgynevezett meghívásos eljárásban dönthető el a munka kivitelezője. A pályázati kiírás feltételrendszere Önökön múlik.

Kérjük Önöket, hogy mutassák meg, hogy valóban fontos a helyi munkahelyteremtés, s ezt feltételként szerepeltetik a pályázati kiírásban.


Bízunk az Önök bölcs döntésében.


Üdvözlettel a Vácrátót.info szerkesztősége

 

( a fotó illusztráció)

Szóljon hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

Oldal tetejére